Yeni kabine kuruluyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çankaya Köşkü'nde görüştüğü Ahmet Davutoğlu'na hükümeti kurma görevini verdi. Davutoğlu yeni kabine

Yeni kabine kuruluyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çankaya Köşkü'nde görüştüğü Ahmet Davutoğlu'na hükümeti kurma görevini verdi. Davutoğlu yeni kabine listesini Erdoğan'a sundu.

 

Köşk'ten onay alındıktan sonra yeni kabine TSİ Merkez Bina'da Davutoğlu tarafından açıklanacak. Davutoğlu Köşk'e kabine listesini sunmadan önce mesaisine Başbakanlık Merkez Bina'da başladı. Davutoğlu'nu Başbakanlık Müsteşarı Fahri Kasırga ve Danışmanı Ali Sarıkaya kapıda karşıladı. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay da Davutoğlu'nun ardından makamına geldi.

 

Devir teslimler hemen yapılacak

Kabine açıklandıktan sonra bakanlıklarda devir teslimin de hemen yapılması bekleniyor. Zira ertesi gün 30 Ağustos. Devir teslim öncesinde yapılırsa, 62. Hükümetin 30 Ağustos törenlerinde yer alması mümkün olacak.

Ahmet Davutoğlu 15.30'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ndeki (GATA) törene katıldıktan sonra 17.00'de Genel Başkan olarak AK Parti'deki ilk Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısına başkanlık edecek.

Hükümet programı 1 Eylül'de Meclis'te okunacak. İki tam gün geçtikten sonra program üzerinde görüşmeler yapılacak.

6 Eylül'de de güvenoylamasının yapılması planlanıyor.
Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2014, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19