Yıldırım'dan af açıklaması: Cumhurbaşkanımız kapıları kapatmadı!

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım, af konusuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Yıldırım, MHP'nin af teklifi için, "Cu

Yıldırım'dan af açıklaması: Cumhurbaşkanımız kapıları kapatmadı!

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım, af konusuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Yıldırım, MHP'nin af teklifi için, "Cumhurbaşkanımız af konusunda kapıları kapatmadı" dedi.


Özbekistan dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan TBMM Başkanı Binali Yıldırım; MHP'nin af teklifi, Türkiye ile ABD arasındaki ilişkiler, Türkiye'nin BM'de reform olması yönündeki önerileri ve Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin işleyişi gibi konu başlıkları üzerinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

MHP'NİN AF TEKLİFİ


Doğrusu benim Meclis Başkanı olarak yapacağım; Meclis'e gelen bu af teklifini diğer kanun teklifleri gibi ilgili komisyonlara göndermek. Ondan sonrası partilerin kararıdır. İşte müzakere olacak, uzlaşılacak yahut uzlaşılmayacak, bir şekilde iş bir noktaya gelecek. Yani detaylarına girdikçe belki bazı düzeltmelerle yeni bir şekil verilip yol alınabilir. Bunlar tamamen varsayımlar. Afla ilgili Sayın Cumhurbaşkanımız kapıları bu sefer kapatmış gibi gözükmüyor. Biliyorsunuz geçmişte yapılan aflarda kapsam çok genişlemiş. Çok genişleyince kamu vicdanı rahatsız olmuş, beklenen fayda sağlanamamış. Burada belki bu detaylara çok daha dikkat etmekte yarar var. İşte organize suçlar, şunlar-bunlar, yani onların sınırı nereden çizilecek, onlara bakmak gerek. (YeniAkit)

 
Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2018, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24