'Yüzünüz asıktı' iddiasına yanıt!

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun balkon konuşması sırasında yüzünün asık olmasının sebebinin, duygularını giz

'Yüzünüz asıktı' iddiasına yanıt!

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun balkon konuşması sırasında yüzünün asık olmasının sebebinin, duygularını gizlemeyi becerememesi olduğunu söyledi.
Arınç, CNN TÜRK'te gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu ve seçim sonuçlarını değerlendirdi. Başbakan Yardımcısı Arınç, seçim sonuçlarının ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun balkon konuşması yaptığı sırada sinirli göründüğüne ilişkin soruya, "Aslında balkona çıkarken de birileri ikaz etti, abi yüzünüz biraz gülsün dedi. Çabalamama rağmen böyle bir görüntü vermişsem içimin dışına aksetmesidir. Duygularımı gizlemeyi beceremiyorum. Poker face olamıyorum" cevabını verdi. Arınç, "Ben böyle bir şey beklemiyordum. İktidar olacağız ama milletvekili sayımız biraz düşecek diye bekliyordum" ifadelerini kullandı.
Seçim sonuçlarını doğru okumak gerektiğinin altını çizen Arınç, "4 parti Meclis’e girdi. 4 parti girince de AK Parti çoğunluğunu kaybetti. 258 başarıdır, birinci parti olmak başarıdır. 13 yıllık serüvende ilk defa tek başımıza iktidar olamıyoruz. HDP’nin barajı aşmasıyla herkesin HDP başarılıdır demesi gerekir. Seçim kampanyamın çoğunu o bölgede yaptım. CHP ve MHP açısından bir başarı yok. En azından MHP için şunu söylenebilir. Senin çıkardığın vekil sayısı kadar HDP de çıkardı. Ben seçim kampanyam boyunca bu partilerin tek başına iktidar olma şansı yok dedim. Her birisi istedikleri oy oranını alsalar tek başına iktidar olamayacaklar. Gayeleri koalisyon yapmak. Senden iyisi yok ama sen de kusurlusun. Olabilir. Ben de insanım. Partizanlık yapmış olabiliriz, hata yapmış olabiliriz. Bana hatamı söylersen ben de yanlışlarımı düzletirim. Sen benim kulağımı çek ama yine beni tek başına iktidar yap dedim. 3’ü ancak iktidar olabilecek sayıya ulaşıyor. 78 milyon insan icraat bekliyor, memur maaş bekliyor. Hükümetsiz olabilir mi? Peki kurun hükümeti o zaman? Elbette bir hükümet kurulacak. Hükümet kurulamadı. Demokrasilerde kabahati kendinde bulmamız lazım" dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2015, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8