Zaman operasyon yapılacağını nereden biliyordu?

Gülen cemaatinin gazetesi Zaman, bu sabah polislere yapılan operasyonu dün hem sitesinden hem de Twitter'dan duyurdu. Peki Zaman operasyon yapılaca

Zaman operasyon yapılacağını nereden biliyordu?
Gülen cemaatinin gazetesi Zaman, bu sabah polislere yapılan operasyonu dün hem sitesinden hem de Twitter'dan duyurdu. Peki Zaman operasyon yapılacağını nereden biliyordu?

 

Bu sabah cemaatçi polislere yapılan sahur baskınını Zaman gazetesi, dün akşam sitesinden "OPERASYON MU ŞOV MU?" başlığıyla duyurmuştu.

Peki, Zaman gazetesi polislere operasyon yapılacağını nereden biliyordu?

OPERASYON 05.00'TE, SİTEDEKİ HABER 20.04'TE!

Dün akşam, zaman.com.tr'de saat 20.04'te yayımlanan haberde, "17 ve 25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu'nda görev alan polislere yapılacağı iddia edilen operasyonlar için bazı gazetecilerin savcılık ve polis kaynaklarınca önceden haberdar edildiği ileri sürüldü" dendi.

 

HÜKÜMETE HABER VERDİ İDDİASI

Avukatlardan gizlenen soruşturma dosyalarının içeriğine hükümete yakın medya kuruluşlarında çalışan gazetecilerin vakıf olduğu ileri sürülen haberde, "Hatta yarın yapılacak operasyonlar için tetikte olmaları hususunda adliye ve emniyet kaynakları tarafından uyarıldıkları öğrenildi. İddiaya göre, bazı savcı ve emniyetçiler, 'Yarın 05.00-05.30'da 100 civarında polise operasyon yapılacak, erken gelin!' diye uyarıda bulundu" ifadelerine yer verildi.

Zaman gazetesinin operasyonu duyurduğu haberinin devamı şöyle:

HABERİ 17 ARALIK'IN MİMARINA DAYANDIRDILAR

Yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarında görev yapan dönemin Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı’nın sabah erken saatlerde Twitter hesabında ‘Havada operasyon kokusu var’ başlığıyla dile getirildiği iddiaları teyit eden operasyonun mahiyeti bilinmiyor. Ancak Saygılı, Twitter’dan yazdığı notlarında “Hukuksuz bir operasyon yapılarak, bunun Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde meydanlarda Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından kullanılacağına dikkat çekmişti.

GAZETECİLERE HABER VERİLDİ İDDİASI

İktidarın operasyon amacıyla oluşturduğu yeni adli mekanizma için HSYK'nın geçen hafta atadığı sulh ceza hâkimleri ve kendine yakın gördüğü savcılar eliyle yapmak istediği operasyonları şova dönüştürmek istediği bu yüzden gazetecilerin haberdar edildiği ileri sürüldü. Operasyonların Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde sözde 'paralel yapı' safsatasına yönelik harekete geçirildiği algısı oluşturmak için şov yapmak, yolsuzluk ve rüşvet iddialarını örtbas etmek, hükümetin İsrail'in Gazze saldırılarından sonra yönetemediği dış politik yanlışları örtme amacı taşıdığı belirtiliyor. Gözaltına alınacak kişilerin adreslerinde aramalar sürerken zor durumda olduklarına ilişkin fotoğraflar çekilmesinin istendiği de gelen bilgiler arasında.

 

BAŞBAKAN TALİMATI İLE OPERASYON MU YAPILIYOR?

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın paralel yapı ile mücadele safsatasına yönelik yapılması düşünülen operasyonlarda yeni kurulan Sulh Ceza Hâkimlerinin kullanılacağını itiraf ettiği “Zaten şimdi yargı süreci başlıyor. Sulh Ceza Hâkimleri götürecek” ifadelerinden hemen sonra ortaya atılan bu iddia adliye ve emniyet koridorlarına bomba gibi düştü.

 

SABAH ERKEN GELİN OPERASYON VAR!

Edinilen bilgiye göre operasyon yapacak savcı ve Emniyet mensupları başta havuz medyası ve yandaş medya olmak üzere kendisine yakın gördükleri gazetecileri çağırarak, "Yarın 05.00-05.30'da 100 civarında polise operasyon yapılacak, erken gelin!" dedikleri belirtiliyor. Emniyet ve Adliye muhabirlerine, 17-25 Aralık, Selam Tevhid dosyasına bakan hepsi polis 100 civarında kişiye operasyon yapılacağı söylendiği iddialar arasında.

 

CEMAATÇİ POLİSLER BİLİYORDU AMA KAÇMADI!

Öte yandan fuatavni adıyla Twitter'da gizli bilgileri yayımlayan hesaptan da cemaatçi polislerin operasyonu bildikleri halde kaçmadıkları belirtildi.

fuatavni'nin Twitter'da "BB'nin 'Kaçıyorlar, hepsi kaçtı' dediği emniyet mensupları dün sabah itibariyle operasyondan haberdar olmalarına rağmen kaçmadılar" diye yazdı. - anahaberyorum-

  

 

 

 

 

 

 

ZAMAN GAZETESİ, OPERASYON YAPILACAĞI HABERİNİ TWITTER'DAN BÖYLE DUYURDU

 

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2014, 14:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24