Erdoğan: “ABD bölgeden çekilmeye başladı”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “(ABD Başkanı Trump’la) Akşamki görüşmemizden sonra bölgede Sayın Başkanın ifade ettiği gibi bu çekilme olayı başlamış vaziyette.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sırbistan’a hareketinden önce Esenboğa Havalimanı’nda açıklamalarda bulunuyor. Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erdoğan, Türkiye’nin Suriye’nin doğusuna yapacağı operasyona ilişkin, (ABD Başkanı Donald Trump’la) Akşamki görüşmemizden sonra bölgede Sayın Başkanın ifade ettiği gibi bu çekilme olayı başlamış vaziyette.” ifadelerini kullandı. Erdoğan, Trump ile görüşmenin büyük ihtimalle kasım ayının ilk yarısında gerçekleştireceğini belirtti. ABD ziyaretinde F-35 projesinin de ele alınacağını bildiren Erdoğan, “Bu uzayan bir süreç oldu. Temennim, (Trump ile) görüşmemizde bunu bir karara bağlamak.” diye konuştu. Cezaevlerindeki terör örgütü DEAŞ mensuplarıyla ilgili de çalışmaların yapıldığını söyleyen Erdoğan, “Ne gibi bir adım atalım ki cezaevlerindeki DEAŞ’lıları buralardan süratle derdest edelim, bu konuda çalışılıyor.” ifadelerini kullandı. (AA)

İlginizi Çekebilir

Doğanbey mağdurlarının zaferi…

Yargıtay’dan kentsel dönüşüm mağdurlarını ilgilendiren emsal karar   Türkiye’nin ilk yerinde dönüşüm projesi olan ve ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir