Son vuruş eksikliği pahalıya patladı!

Bursaspor, Pazar günü kendi evinde Eskişehirspor karşısına çıktı. Her yönüyle mücadele Yeşil-Beyazlılar adına çok pozitif başladı. Tribünler bu sezon olmadığı kadar doluydu. Bir de maçtan önce Hayat ve Erzurum’un puan kaybetmesi maçı çok daha önemli bir hale getirdi.

Böyle bir ortamda oynanan mücadeleye Teknik Direktör İbrahim Üzülmez, bütün kozlarını ortaya koyarak çıkmış. Yeni transfer Traore bile maça ilk 11’de başladı. Genelde takıma geç katılan oyuncular maça yedek kulübesinde başlar ancak İbrahim Hoca ezberleri bozdu ve ısrarla istediği Traore’yi sahaya sürdü. Bana göre maça Emirhan ile başlayıp, sonrasında Traore’yi koz olarak sahaya sürseydi daha çok verim alabilirdi. Çünkü oyuncunun kondisyonun yetersiz olduğunu maç içinde gördük.

Her neyse bu sadece ufacık bir detay maçın kaybedilmesine de büyük bir etki yapmadı. Bursaspor sahadaki ilk 11 ile maçı kazanmayı istediğini Eskişehir’e gösterdi ve maça da çok istekli başladı. İlk 25-30 dakika rakibini boğan sahasına hapseden bir Bursaspor vardı. Rakip takım kalecisi bile daha ilk yarının ortasında zamana oynamaya başladı, oyunu soğutmak için. Yakalanan birkaç pozisyonda var Bursaspor adına ama maalesef bir türlü golü bulamadı Yeşil-Beyazlılar ilk yarıda.

Gol yemeyen Eskişehir ikinci yarıya çok daha dirayetli başladı, sahada basılmadık yer bırakamadı. Bursaspor’a karşı oynamanın farklı motivasyonuyla iyi bir mücadele sergilediler. Yeşil-Beyazlılar ise ikinci yarıda mücadele olarak rakibe karşılık veremese de oyunun kontörlünü elinde tuttu. Rakip ceza sahasına birçok kez atak girişiminde bulundu. Yakalanan bazı pozisyonlar da var ancak Yevhen Seleznov’un eksikliği fazlaca hissedildi. Çünkü Bursaspor’da Ukraynalı golcü gibi bitirici bir oyuncu daha yok.

Kubilay Kanatsızkuş’un girdiği pozisyonlara Yevhen Seleznov girse çoktan fişi çekmişti. Son dakikalarda Emirhan Aydoğan bomboş bir pozisyonda gole yaklaşmasına rağmen kale yerine topu dışarıya vurması da Bursaspor’u 1 puandan etti.

Konunun aslı Yeşil-Beyazlılar Eskişehir karşısında kötü bir oyun sergilemedi. Hatta bana sorarsanız ilk yarıda oynanan futbol Bursaspor adına bu sezonun en iyi oyunu olabilir. Yeşil-Beyazlılar kazanmak adına her şeyi yaptı ama bitirici vuruşu bir türlü gerçekleştiremedi.

Bir parantezde Serdar Özkan ve Traore’ye açmak istiyorum. İki oyuncunun da kuması iyi. Sezonun ilk yarısında Bursaspor’da topu ileri taşıyabilecek, rakip eksiltebilecek tek oyuncu Burak Kapacak’tı. Şimdi ise Burak’a Traore ve Sedar’da eklendi. Oyuncuların takıma geç katılmasından kaynaklı bir dezavantaj yaşıyor Bursaspor. Ama ilerleyen haftalarda iki oyuncu da Yeşil-Beyazlılara çok fazla katkı sağlayacak. Ben eminim…

YORUM EKLE

banner22

banner19

banner24