52. Cumhurbaşkanlığı bisiklet turu

52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun 7. ayağı olan Fethiye-Marmaris etabı tamamlandı. Marmaris'te vatandaşlar bisikletçileri Türk bayrakları ile coşku içinde karşıladı. ( Anadolu Ajansı - Durmuş Genç )

52. Cumhurbaşkanlığı bisiklet turu

52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nda genel klasman liderinin taşıdığı turkuaz mayoyu giyen İspanya'nın Caja Rural-Seguros RGA takımından Jose Gonçalves, "Takım olarak kendimize çok güveniyoruz. Yarın için belirli bir stratejimiz yok. Umarım her şey yolunda gider. Turu kazanırsam, benim için büyük bir mutluluk olacak." dedi.


 

 

 


Turun 7. ayağı olan Fethiye-Marmaris etabından sonra düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Gonçalves, organizasyonun yarın koşulacak 203,2 kilometrelik Marmaris-Selçuk etabıyla tamamlanacağını hatırlatarak, "Bugünkü kısa etapta yarınki uzun ve son etap için enerjimizi en asgari düzeye indirerek, güç tasarrufu yapmaya çalıştık. Takım olarak kendimize çok güveniyoruz. Yarın için belirli bir stratejimiz yok. Umarım her şey yolunda gider ve Türkiye Turu'nu kazanırsam, benim için büyük bir mutluluk olacak." diye konuştu.

Gonçalves, turda dört etap boyunca genel klasman lideri olan ve bugünkü yarışı yarıda bırakan takım arkadaşı Armentia Pello Bilbao'nun yokluğunu yarınki son yarışta hissetmeyeceklerini ileri sürerek, "Bilbao, dünden beri rahatsız olduğu için yarışı bırakmasının uygun olacağına karar verdik. Bilbao'nun ayrılmasına rağmen iyi bir kadro olduğumuz için eksikliğini hissetmedik. Turu sırtlayacağımızı düşünüyorum. Yarın turun liderliğini kaçırmayacağız." ifadelerini kullandı.

Modolo: "Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nu çok seviyorum"

Fethiye-Marmaris etabını ilk sırada tamamlayan İtalya'nın Lampre-Merida takımından Sacha Modolo, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nu çok sevdiğini aktardı.

Seydişehir-Alanya etabında da zafere ulaşan deneyimli bisikletçi, "Kazandığım ilk etap da güzeldi ama bugünkü etap finalinin tam bana göre olduğunu söyleyebilirim. Son iniş bölümü, sprint için bana uygun bir ortam hazırladı. Takımdan herhangi bir arkadaşım da kazanabilirdi ancak Ferrari beni çok iyi taşıdı. Şansın tekrar bize döndüğünü söyleyebiliriz. Giro d'Italia (İtalya Bisiklet Turu) öncesinde her şey yolunda gidiyor." şeklinde görüş belirtti.

İlk etaptan itibaren zorlu mücadelelerin yaşandığına değinen Modolo, "2010'dan bu yana tüm turlara katıldım. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nu çok seviyorum ve beğeniyorum. Bu yıl, öncekilere göre organizasyonla ilgili bir tereddüt oluştu ancak yeni organizasyon açısından hiçbir değişiklik görmediğimiz gibi her şeyin çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Sadece ilk günkü etaplarda zorlu mücadeleler oldu. Rüzgarlı ve tırmanışlı etaplarda mücadele etmek zorunda kaldık." değerlendirmesinde bulundu.


Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2016, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24