Avrupa halterine Yıldırım imzası

YILDIRIM BELEDİYESPORLU HALTERCİ SUNAY BULUT, AVRUPA MASTERLAR HALTER ŞAMPİYONASI’NDA ŞAMPİYON OLARAK BİR KEZ DAHA AVRUPA’NIN EN BÜYÜĞÜ OLDU. (İHA/BURSA-İHA)

Avrupa halterine Yıldırım imzası
Yıldırım Belediyesporlu halterci Sunay Bulut, Avrupa Masterlar Halter Şampiyonası’nda şampiyon olarak bir kez daha Avrupa’nın en büyüğü oldu.

 

 

 
Kariyerinde 1986 yılında Balkan şampiyonluğu, 1993’de Avrupa 2’nciliği, 1991 ve 1995 yıllarında Avrupa 3’üncülüğü, 1994’de Dünya rekortmenliği ve 1996 yılında Avrupa Şampiyonu olan Yıldırım Belediyesporlu Sunay Bulut, Avrupa Masterlar Halter Şampiyonu olarak büyük bir başarıya daha imza attı. 21-28 Mayıs tarihlerinde Azerbaycan’da düzenlenen Avrupa Masterlar Halter Şampiyonası’nda 45 yaş üstü kategorisinde 105 kiloda mücadele eden Bulut, toplamda 246 kilogram kaldırarak şampiyonluk madalyasının sahibi oldu.
Şampiyon halterci Sunay Bulut’u elde ettiği başarıdan dolayı kutlayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Kazandığımız yurt içi ve yurt dışı şampiyonluklarla Yıldırım’ın adı her yaşta her branşta zirvede yer almaya devam ediyor. Sunay Bulut Avrupa şampiyonu olarak halterde ne kadar önemli bir isim olduğunu dünya halter camiasına bir kez daha göstermiş oldu” dedi.
Kazanılan Avrupa şampiyonluğunun ayrıca ilçedeki 7’den 70’e herkes için spor seferberliğinin önemini de gösterdiğini vurgulayan Başkan Edebali, spor şehri Yıldırım hedefi doğrultusunda ilçede başlatılan sportif kalkınmanın amatör ve profesyonel her branşta hız kesmeden devam edeceğini ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2016, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24