Bursa'da Kudüs'e futbolcu desteği

YENİŞEHİR BELEDİYESPOR’UN MALİLİ FUTBOLCUSU MARİKO, MAÇ ÖNCESİ "KUDÜS'E SAHİP ÇIK" FORMASIYLA SAHAYA ÇIKTI. (HARUN SAK/BURSA-İHA)

Bursa'da Kudüs'e futbolcu desteği
Yenişehir Belediyespor futbolcusu Mohamed Mariko’dan Kudüs’e anlamlı destek geldi. Yenişehir Belediyespor ile İznikspor, Süper Amatör Lig maçında Yenişehir Stadı’nda karşı karşıya geldi. Yenişehir Belediyespor’un Malili futbolcusu Mariko, maç öncesi "Kudüs'e sahip çık" formasıyla sahaya çıktı. Mariko bu hareketiyle Yenişehirli taraftarlardan büyük alkış aldı.
Müslüman ailenin çocuğu olan başarılı futbolcu Mariko, “Kudüs’te yaşanan işgal ve trajediye kayıtsız kalmam mümkün değildi. Ben de bu formayla sahaya çıktım. Kudüs bütün insanlığın sahip çıkması gereken çok özel bir bölge. Kimin elinden ne geliyorsa yapmak zorunda. Ben de bir şekilde destek olmak istedim. Bütün Müslümanlar birlik olsa İsrail bu şekilde davranamaz” dedi.
4 yıl önce Türkiye'ye gelen Mariko, Demirtaşspor, Zaferspor ve Kahramanmaraşspor'da forma giydikten sonra bu sezon Yenişehir Belediyespor formasını başarı ile taşıyor. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2017, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24