Bursa'nın gururu Milli Takımda 

Gümüşhane’de düzenlenen Üst Minikler Türkiye Şampiyonası’nda 76 kiloda şampiyon olan Efe Boks Kulübü sporcusu Serhat Cengiz, 2-10 Ağ

Bursa'nın gururu Milli Takımda 

Gümüşhane’de düzenlenen Üst Minikler Türkiye Şampiyonası’nda 76 kiloda şampiyon olan Efe Boks Kulübü sporcusu Serhat Cengiz, 2-10 Ağustos’ta Gürcistan’da yapılacak Avrupa şampiyonası için Milli Takım kampına çağrıldı.


Ömer KARAKAYA

Yetiştirdiği başarılı sporcularla Bursa’yı gururlandırmaya devam eden Efe Boks Kulübü şampiyon sporcusunu Milli Takım kampına gönderdi. Kısa bir süre önce Gümüşhane’de düzenlenen Alt Minikler Boks Şampiyonası’ndan 76 kiloda Türkiye birincisi olan Serhat Cengiz şimdi yeni bir şampiyonluk adına Milli Takım formasıyla mücadele edecek. 2-10 Ağustos’ta Gürcistan’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nda Bursa’yı ve Türkiye’yi temsil edecek olan başarılı boksör, turnuvadan yeni bir başarı elde edip dönmek istiyor.GÖZÜNÜ AVRUPA ŞAMPİYONLUĞUNA DİKTİ

Zor şartlar altında büyük bir başarı elde ettiğini söyleyen Serhat Cengiz, Milli formayı taşıyacak olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Gümüşhane’de düzenlenen Alt Minikler turnuvasına çok sıkı çalıştığını ve katıldığı ilk şampiyonada şampiyon olduğunu dile getiren Cengiz, “Şimdi sırada Avrupa şampiyonluğu var. İnşallah çok çalışıp, ülkemi Avrupa’da başarıyla temsil etmek istiyorum. Buralarda gelmemde bana sürekli destek veren Erkan Hocama çok teşekkür ediyorum. Efe Boks Kulübünde olan diğer arkadaşların gibi Hocamın benim üzerimde de emeği büyük” dedi.“AVRUPA’YI DİZE GETİRECEK”

Serhat Cengiz’in ve Efe Boks Kulübü’nün antrenörü olan Erkan Efe ise, sporcusuna güvendiğini söyledi. Serhat’ın kısa bir sürede çok çalışarak büyük bir başarı elde ettiğine değinen Efe, “Serhat hırslı ve yetenekli bir boksör. Kısıtlı imkanlara rağmen 1,5 sene içinde Türkiye şampiyonu oldu. Şimdi Milli Takım için mücadele edecek olması bizleri de gururlandırıyor. Kendisine güvenim sonsuz. Allah’ın izniyle Avrupa’yı da dize getirecek” dedi.
Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2019, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24