Bursaspor'un Yıldızı Taiwo Kampa Katıldı

Bursaspor’un yeni transferi Taye Taiwo, yeşil-beyazlı takımın yeni sezon hazırlıklarını sürdürdüğü Avusturya Seefeld'e giderek kampa kat

Bursaspor'un Yıldızı Taiwo Kampa Katıldı
Bursaspor’un yeni transferi Taye Taiwo, yeşil-beyazlı takımın yeni sezon hazırlıklarını sürdürdüğü Avusturya Seefeld'e giderek kampa katıldı.


Yeşil-beyazlıların İtalyan ekibi Milan’dan kadrosuna kattığı Taiwo’yu Avusturya’da teknik heyet karşıladı. Taiwo takımın konakladığı St. Peter otelinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Transferi için başkan Erkan Körüstan'a teşekkür eden Taiwo, takım hakkında çok bilgiye sahip olmadığını ancak zamanla tanıyacağını söyledi.

“TÜRK FUTBOLUNA YÖNELİK İZLENİMİM VAR”
Türk futboluyla ilgili bilgisi olduğunu belirten yıldız futbolcu, "Takım hakkında fazla bir fikre sahip değilim. Ancak Türk futbolu olarak izlenimim var. Takımdaki futbolcuları da henüz tanımıyorum. Zamanla oynadıkça ve antrenmanlarda hepsiyle tanışacağım" diye konuştu.

“KENDİMİ HAZIR HİSSEDİYORUM”
Teknik Direktör Hikmet Karaman'ın kendisine transferin nasıl gerçekleştiğini sorduğunu belirten Taiwo, "Kendisiyle transferin nasıl gerçekleştiği konusunu konuştuk. Hazır olup olmadığımı ve durumumu sordu. Antrenmanlara başlayacağız. Ben kendimi hazır hissediyorum" şeklinde konuştu.

“BURSA HUZUR VEREN BİR ŞEHİR”
Müslüman bir ülkede futbol oynayacağı için çok mutlu olduğunu belirten Taiwo, "Ben müslümanım. İmza törenine girerken, "Selamün aleyküm" dememin sebebi bu. Müslüman ülkede oynayacağım için de çok mutluyum. Benim önceliğim müslüman bir ülkeye transfer olmaktı. Bu anlamda başkandan teklif gelince düşündüğüm söylenemez. Ailemi de Bursa'ya getireceğim. Bursa huzur veren bir şehir" dedi.

“TÜRK FUTBOLU ÇOK SERT”
Taraftarlar hakkında sorulan soruya ise Taiwo, "Taraftarlar çok iyi. Çok hoş insanlar. Ateşli oldukları belli. Bize çok büyük katkı sağlayacaklar" dedi. Türk futbolunun çok sert olduğunu sözlerine ekleyen Taiwo, "Türk futbolu çok sert. Kazanmak istiyorsanız orada agresif olmak gerekiyor" şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2013, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8