Dünyanın gözü Bursa'da olacak

-Sercan GÜLER 9 Ekim’de başlayan Toplam 20 takımdan 140 sporcunun yer aldığı 54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun (TU

Dünyanın gözü Bursa'da olacak
-Sercan GÜLER

9 Ekim’de başlayan Toplam 20 takımdan 140 sporcunun yer aldığı 54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun (TUR 2018) hız kesmeden devam ediyor. 14 Ekim 2018 Pazar günü saat:10:00' da 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanında Fomara Meydanından başlayacak olan "54.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu İstanbul’da son bulacak. Sporseverlerin gözü Bursa, İstanbul arasında geçilecek olan final etabında olacak.

6 etaptan oluşan 54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'na dünya basının büyük ilgisi olurken, dünyanın önde gelen medya kuruluşları bisikletçilerin geçeceği şehirlerin tanıtımı yapıyor. Sporun yanı sıra şehirlerin dünyaya tanıtımı içinde büyük fayda sağlayan organizasyonunun 5. Etabı bugün Selçuk- Manisa arasında 136,5 kilometrelik etapta tamamlanacak.

20 TAKIMDAN 140 SPORCU  1. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun son gününde yaklaşık 20 takımdan 140 sporcunun yer alacağı etapta final İstanbul’da olacak. 6. Etabın startı Bursa’da verilecek ve sporcular 166 kilometrelik etapta 1.gelmek için büyük ter dökecek. İstanbul’da son bulacak Bisiklet Turu’nda sporseverleri gözü Bisiklet Turu’nun son gününde Bursa’da olacak.


TRAFİĞE ÇIKACAKLAR DİKKAT!


Bursa’dan başlayıp İstanbul’da son bulacak etabın son ayağında Bursa trafiğinde düzenlemeye gidildi. Yetkililerden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 14 Ekim 2018 Pazar günü saat:10:00' da İlimiz 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanında Fomara Meydanından başlayacak olan "54.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu", Fevziçakmak Caddesi -Uluyol - Gençosman kavşağından - ilimiz İstanbul yolu - Yalova ilini takiben - İstanbul ilinde son bulacağı bildirildiğinden; 14 Ekim 2018  günü  gece saat:02.00' dan etkinlik bitinceye kadar;  15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı istikameti Haşimişcan Caddesi gidiş istikametinde bulunan Haşimişcan Caddesi Orta lambalar kavşağına kadar gidiş ve Haşimişcan Caddesi Orta lambalar kavşağından bağlantı yollarından 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı istikameti geliş istikametleri ve her iki yön, Altıparmak Caddesi Varyant altından 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanına ve Haşimişcan Caddesine gidiş istikameti, ana yollar ile bağlantı yolları, 14 Ekim 2018 Pazar günü 09:00 ile 11:00 saatleri arası; 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanından, Fevzi Çakmak Caddesinden Hâkimiyet Kavşağına kadar, iniş ve çıkış istikametleri, Uluyol istikametinden Uluyol Kavşağı, Kentmeydanına gidiş- Gazcılar Caddesinden Hâkimiyet Kavşağına gidiş ve geliş istikametleri ile Gençosman Kavşağından - İstanbul yolu otoban bağlantısına kadar İstanbul yolu gidiş istikametleri ve bağlantı yolları, 14 Ekim 2018 Pazar günü 09.00-14.00 saatleri arası, otoyol terminal girişinden İstanbul istikametini takiben Osmangazi köprüsüne kadar araç ve yaya trafiğine kapatılacaktır. Ayrıca Acem Reis Cami istikametinden, Haşimişcan Caddesi istikametine ve İnönü Caddesinden Haşimişcan Caddesi ve 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı istikametlerine etkinlik süresince trafik durumuna göre şerit daraltma uygulanarak zaman zaman araç trafiğine kapatılacaktır.
Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8