Faty ile sözleşme imzalandı

Bursaspor, Senegal asıllı Fransız orta saha oyuncusu Ricardo Faty ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Faty, Özlüce Tesisleri'nde kendisini 3 yı

Faty ile sözleşme imzalandı

Bursaspor, Senegal asıllı Fransız orta saha oyuncusu Ricardo Faty ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.


Faty, Özlüce Tesisleri'nde kendisini 3 yıllığına yeşil-beyazlı takıma bağlayan sözleşmeye imza attı. Bursaspor Futbol Şube Sorumlusu Necmettin Kocaman ile kendisini 3 yıllığına Bursasporlu yapan imzayı atan Faty, takımda olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirtti. Faty, "Burada olmak gerçekten çok güzel. Türkiye’de olmak güzel. Bursaspor’un bana olan ilgisini duyduğum gün çok heyecanlanmıştım. Burada olduğum için gerçekten çok mutluyum. Şimdi biran önce oynamak için heyecan duyuyorum” dedi."BURAYI SEÇMEM ÇOK MANTIKLIYDI"


Türkiye’yi tercih etme sebebin Bursaspor’un ilgisi ve kültür ile din olduğunu belirten Faty, “Geçmişe şöyle bir baktığımızda gezici bir oyuncu olduğum görülüyor. Benim için mantıklı bir seçim oldu. Kültürümle, yaşadığım din ve ailemle alakalı olarak burayı seçmem çok mantıklıydı. Son dönemlerde Türkiye gerçekten yabancı oyuncuları çeken bir lig oluyor. Birçok yabancı oyuncuların çektiği bir ülke ama en çok Bursaspor’un benimle ilgilenmesi benim seçimimde etkili oldu” açıklamasını yaptı."BENİ BELÇİKA'DA KHEDIRA'YA BENZETİYORLARDI"


Oyun tarzı hakkında da bilgiler veren Faty, “Ben kendi oyunumu oynamaya çalışıyorum. Belçika’daki Fransız toplumu benim oyun tarzımı Khedira’ya benzetirlerdi. Ben hiçbir zaman böyle bir değerlendirmeye girmek istemiyorum. Kendi oyunumu oynamayı çalışıyorum. Tarz olarak orta sahada savunma ile atak arasındaki pas bağlantısını sağlamayı seviyorum. Topu aldığımda ileriye doğru gitmeyi seviyorum. Aynı zamanda takıma savunma anlamında 6 numara olarak hizmet verebiliyorum. Benden ne istenirse onu yapmaya çalışacağım” ifadelerini kullandı.


"TARAFTARIMIZLA BİRLİKTE YENİ STADYUMDA OLMAN İÇİN HEYECANLANIYORUM"


Yeni stadyum hakkında da konuşan Faty, "Taraftarlarımız eminim şimdiden heyecan duyuyorlardır. Bende heyecan duyuyorum. Otelde stadyumumuzu gördüm. Çok güzel günler bekliyor bizi. Bursaspor adına ve Türk futbolu adına güzel bir heyecan olacak. Kararımı almakta en büyük etkenlerden birisi yeni stadyumun açılacak olması oldu. Taraftarlarımızla birlikte orada olmak için heyecanlanıyorum” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2015, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24