'Futbolcu ihracatı yapan bir ülke olmak istiyoruz'

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Dursun Özbek, Türkiye’yi artık futbolcu ihracatı yapan bir ülke haline getirmek istediklerini vurgulayarak, "

'Futbolcu ihracatı yapan bir ülke olmak istiyoruz'
Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Dursun Özbek, Türkiye’yi artık futbolcu ihracatı yapan bir ülke haline getirmek istediklerini vurgulayarak, "Proje hazırlanıyor. Türk gençliğinin sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da oynayabilmesi için yapılan bir proje” dedi.

Kulüpler Birliği Vakfı aralık ayı olağan toplantısı Maslak'taki Kulüpler Birliği ofisinde gerçekleşti. Toplantı çıkışında Kulüpler Birliği Başkanı Dursun Özbek, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yılın son toplantısını yaptıklarını belirten Özbek, “İki başlık öne geçti. Birinci başlık Türk gençliğinin futbol açısından geliştirilmesiyle ilgili ne yapılacağı konusu. Yabancı futbolcu sayısının sınırlamasına bağlı olarak gündeme gelen bir konu. Bu konuda Kulüpler Birliği olarak çalışma içindeyiz. Temelinde Türk gençliğini futbola özendirmek ve kulüplerin görev alması var. Türk Milli Takımı’na destek vermesi açısından bir çalışma yürütüyoruz. Bu kısa zamanda Türkiye Futbol Federasyon ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ile paylaşacağız. Özellikle Süper Lig kulüplerinin profesyonellerin hazırladığı bir çalışma. Çok büyük faydası olacak. Projeyi altyapı çalışması olarak isimlendirmek istemiyoruz. ‘Gençlik Geliştirme Programı’ isimle çalışma şeklinde hazırlamak istiyoruz. Türk futboluna büyük artı getirecek bir çalışma olacak. Projenin oluşması ile birlikte mali yapı sorunu da ortaya çıkacaktır” diye konuştu. Özbek, son olarak Video Hakem uygulaması ile ilgili çalışmaların devam ettiğini ve Süper Lig’de 2018-2019 sezonunda bu sistemin uygulanacağı belirtti. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2017, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24