İnegölspor 'Güç'lendi!

Spor Toto 2. Lig takımlarından İnegölspor’un genel kurul toplantısında, rakibi Yücel Demir’e 109 oy fark atan Eşref Güç Başkanlık görev

İnegölspor 'Güç'lendi!
Spor Toto 2. Lig takımlarından İnegölspor’un genel kurul toplantısında, rakibi Yücel Demir’e 109 oy fark atan Eşref Güç Başkanlık görevine seçildi. Toplantıda, kulübün kuruluşunun 30. yılı nedeniyle kurucu Başkan ve yöneticilere onur plaketi verildi. Toplantıya katılan Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı da İnegölspor’un sezon açılışı maçını Bursaspor ile oynayacağının müjdesini verdi.

Sani Konukoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen genel kurula, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Emniyet Müdürü Şükrü Kaplan, Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, AK Parti İlçe Başkanı Bülent Temelli, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Anıl, kulübün eski Başkan ve yöneticileri, taraftarlar ile kulüp delegeleri katıldı. İnegölspor eski Başkanlarından Varol Sarılar’ın Divan Başkanlığını, İsmail Ergün ve Fatih Uslu’nun katiplikleri yaptığı genel kurulda saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından yönetim ve denetim kurulu raporları okunup, ibra edildi. Kulüp Başkanı İlhan Korkmaz, İnegöl Belediye Başkanı ve İnegölspor Onursal Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı ile Başkan adayları Eşref Güç ve Yücel Demir’in konuşmalarının ardından iki liste ile seçimlere geçildi.
BÜYÜK FARK
Kulübe kayıtlı 292 delegeden 205’i oy kullanırken, geçerli oyların 156’sını alan Eşref Güç, İnegölspor Başkanlığına seçildi. Diğer aday Yücel Demir’in listesi 47 oy alırken, iki oy ise geçersiz sayıldı. Kulübün yeni Başkanı Eşref Güç Başkanlığındaki yeni yönetimde, Seçkin Kurşun, Ahmet Sütçü, Özcan Gümüştekin, Celal Ter, Emrah Erim, Nazmi Kahraman, Eşref Yiğit, Serhat Kılınç, Metin Aydınlar, Ahmet Ortakçı, Olgun Yıldız, Burak Şimşek, Halil Malkaç, Mehmet Döngel, Ali Demirhan, Sinan Kılakay, Ebubekir Yavuz, Oktay Can, Hamit Haraslı ve Bülent Tanrıkulu, Denetleme kurulunda ise Murat Bayram, Melih Şeker ve Ahmet Can yer aldılar. Seçimlerin ardından teşekkür konuşması yapan yeni Başkan Eşref Güç, bu genel kurulda İnegölspor’un kazandığını, birlik beraberlik içerisinde kulübü layık olduğu yere taşımak için gece gündüz çalışarak ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Güç, kendisini bu göreve getiren delegelere teşekkür etti.

BAŞKAN BÖLÜKBAŞI'NDAN İNEGÖLSPOR'A DESTEK SÖZÜ
Bursaspor Kulüp Başkanı Recep Bölükbaşı, İnegölspor'u takip ettiğini ve İnegölspor'un bu sezon hak ettiği PTT 1.Ligini şansız bir şekilde kaçırdığını söyledi. Önümüzdeki sezon İnegölspor'un PTT 1.Ligine çıkacağına inandığını ifade eden Bölükbaşı, "İnegölspor'un şampiyon olabilmesi için Bursaspor bir ağabey rolü oynayacak. Ben bunun sözünü veriyorum. Bursaspor yönetimi olarak her türlü yardımı vermeye hazırız. Gerek futbolcu gerekse diğer konularda ne gerekiyorsa, başkanımızın bir telefon etmesi ile emir telaki edip, o hizmeti yapacağımı gerçekten söz veriyorum."ifadelerini kullandı. Bölükbaşı, ayrıca İnegölspor'un sezon açılış maçını Bursaspor ile yapacağı sözünü de verdi.
Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2014, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24