'Savcılık el koyarsa dava açılabilir'

 Bursaspor'un teknik menajeri Süha Sidal, Fenerbahçe maçının devre arasında yaşanan olayların skora etki ettiğini ve savcılığın el koymas

'Savcılık el koyarsa dava açılabilir'
 Bursaspor'un teknik menajeri Süha Sidal, Fenerbahçe maçının devre arasında yaşanan olayların skora etki ettiğini ve savcılığın el koyması halinde dava açılabileceğini söyledi. 


Yeşil-beyazlı kulübün teknik menajeri Süha Sidal, kulübün resmi televizyonuna açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe ile oynadıkları karşılaşmanın devre arasında yaşanan olayı hatırlatarak sözlerine başlayan Sidal, "Aziz Yıldırım ile beraber 10-15 kişilik bir grup soyunma odası koridorlarına doğru ana kapıdan giriş yaptı. O koridor akreditasyonu olmayan kişilerin girmemesi gereken bir alan. Kendisini koridordan giriş anında hakemle karşı karşıya getirdi. Aziz Yıldırım'ın söylendiğini duyunca hemen çıkış yaptım. En son cümlelerinde, 'Ben federasyon mederasyon tanımam. Cezanızı ben veririm. Hakemliğinizi bitiririm' diyordu. Polis elindeki kamerayla çekiyordu. Fenerbahçe Kulübü'nün açıklamalarını okumadım. Okumamama da gerek yok. Hakem son cümleyi farklı yorumlamış. Farklı bir şeyler yazmış. Federasyon ile ilgili yazı var ama yumuşak yazılmış. Biz net olarak duyduk. Hakem duymadığından rapora yazmamış. Son cümleleri anlamamış, anladığı kadarıyla yazmış" dedi.

"CEZA KURULUNA SEVK EDİLDİK"
Tedbirsiz olarak ceza kuruluna sevk edildiklerini belirten Süha Sidal, "Bizi ceza kuruluna sevk etmişler. Kaç gündür televizyonlardayız, hata yapmamaya çalışıyoruz. Orada teknik menajer olarak bulunmamamız gereken bir yerde bulunmuşuz. O hata bilinmeden yapılan bir hata. Hocamızı ve beni tedbirsiz olarak ceza kuruluna sevk ettiler. Savunmalarımızı göndereceğiz. Federasyon da gereken cezayı verecek" şeklinde konuştu.

"AÇIKLAMALARIMIN İNŞALLAH TÜRK FUTBOLUNA KATKISI OLUR"
Açıklamalarının ardından herkesin kendisine güvendiği için gururlu olduğunu ifade eden Sidal, "Ben kimseyi mahçup etmedim, etmemde. O konuşmaları yayıncı kuruluşun elemanları da duydu. Maçtan sonra yayıncı kuruluşa o açıklamaları yapmamam gerekiyormuş. Bunun içinde özür diledim ama iyide oldu. İnşallah Türk futboluna katkısı olur. Bursa camiasına, halkına ve medyasına teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"HAKSIZLIĞA DAYANAMIYORUM"
Bursa camiasının arkasında olduğunu ifade eden Sidal, "Olumlu şekilde destekleri var. Bu bana moral motivasyon oluyor. Sonuçta Aziz Yıldırım ile çarpışıyorsunuz kolay bir şey değil. Biz orada kral çıplak lafını ettik. Kralın çıplak olduğunu söyledik ama şimdi herkes arkamızda. O kadar rahatım ki Türk futboluna hizmet ettiğime de inanıyorum. A'dan Z'ye doğru laflar. Herkesin güvenine zarar vermeyeceğim. Dediklerimin arkasındayım. Haksızlığa dayanamıyorum" dedi.

"YAN HAKEM 'MEİRELES ATTIYSA POZİSYON OFSAYT' DEDİ"
Mücadelede yedikleri ikinci golün kararında yaşanan anlaşmazlığı ifade eden Sidal, "Fenerbahçe golü attı. Yan hakem durdu kaldı. Orta hakemi çağırdı ve 'Golü Sow mu attı, Meireles mi attı? diye sordu. Hocada 'Meireles attı' dedi. Bunun üzerine yan hakemde, 'Hocam eğer Meireles attıysa pozisyon ofsayt hocam' dedi. Tolga hoca da 'Geç kaldık. Golü nasıl verelim. Dönemeyiz artık geç orta sahaya' diyor. Yan hakem Muhittin Gürses'e teşekkür ediyorum. Aslan gibi yan hakemlik örneği gösterdi. Tolga hocamızı hatadan döndürmeye çalıştı. Yan hakemi dinleseydi, bunları konuşmayacaktık" şeklinde konuştu.

"HAKEMİN HATALI KARARI SKORU ETKİLEDİ"
Maçın hakemi Tolga Özkalfa'nın yaşadığı olayın kolay olmadığını ifade eden Süha Sidal, "Orada Aziz Yıldırım gibi Türkiye'nin güzide kulübünün malesef başkanı gelip, saydırmış. Tolga hocanın psikolojisini bozmuş. Orada Collina olsa, Marcus Merk olsa yine etkilenir. Türkiye'nin en büyük kulüplerinden birinin başkanı orada seni tehdit ediyor. Hakem ikinci yarı maça başladı. Ben devre arasında takımı içeri soktuktan sonra, başkanımıza yaşanan olayları telefonla bildirdim. Bu mesajları bazı yayın kuruluşlarına da bildirdim. Maçın ikinci yarısında farklı olaylar olacak dedim. Maç başladı. Dakika 47'de iki tane hatalı karar verildi. Tolga hocanın psikolojisi bozuk. Tolga hocaya suç bulmuyorum. Hakemin hatalı kararları skoru etkiledi" dedi.

"SAVCILAR EL KOYARSA, DAVA AÇILABİLİR"
Yaşanan olaya savcıların el koyması halinde dava açılabileceğini bildiren Sidal, "Savcılık skora etki edildiği ve sahaya yansıyan bir şey olduğu için bu olaya el koyabilir ve dava açılabilir. Bundan sonra hodri meydan. Burada sahaya ve sonuca yansıyan bir şey var. Polis kayıtları da var. Polis sana bana vermez. Devlet isterse verir. Skora müdahale var. Biz Bursaspor'a layık şekilde desteklemeye devam edeceğiz. İnşallah hep beraber dik duruşumuzu sürdüreceğiz ve istediğimiz sonuçları alacağız" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2013, 19:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19