Tanımıyorsan çekip gidersin!

Ana muhalefet partisinin başındaki, “İl Başkanımızın siyasi yasak kararını asla tanımıyoruz. Mahkemeyi de tanımıyoruz verdiği kararını da tanımıyoruz. Canan Kaftancıoğlu İstanbul İl Başkanımızdır, nokta.” demiş. 


İnsanların devletin kanunlarını tanımama ve bunu açıkça beyan etme hakkı vardır elbet. Bu demokratik bir haktır. Buna karşılık bir şartım var tabii ki. Aynı şekilde devlet de demokratik bir biçimde sizi vatandaşlıktan çıkartabilmeli, “Benim kanunlarımı, mahkemelerimi tanımayan benim vatandaşım değildir.” diyerek seni sınırlarından dışarı atabilmelidir.


Üstelik bunu yaparken beyan esas alınmalı ve mahkemeye dahi gerek olmamalıdır.
Sözün özü, devletin kanununu ve mahkemelerini tanımayan o devletin vatandaşı olamaz. 
Adamı tanımadığı mahkemede yargılamanın da bir anlamı yoktur.
İşte bu yüzden bu lafları eden kişi derhal vatandaşlıktan çıkartılıp sınır dışı edilmelidir.
Bütün mesele efendilerinin talimatını yerine getirmek ve Türkiye’yi bir “Muz Cumhuriyeti” gibi gösterebilme çabasıdır. Çünkü bunlara öyle talimat verilmiştir.
Bunlar ezkaza iktidara gelseler geçmişte olduğu gibi şimdi de çıkıp, “Alıverelim şu Finlandiya ile İsveç’i de Nato’ya. Ne olur ki?” diyecek tıynette adamlardır. Batılı efendilerinin bunları yönetime koymak istemesi de bundandır.


Her istediklerini yaptıracakları yönetime ihtiyaçları var “Güçsüz Türkiye”yi yeniden yaratmak için…
Bazı çevrelerin yaptığı propagandaya destek veriyor Kemal.
Bakın monarşiyle yönetilen “en bir demokratik” İngiltere’nin resmi yayın organı neler yapıyor;
BBC spikeri sabah sabah, “Erdoğan Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya girişini veto ederek sözde kendini ispatlamaya çalışıyor. MHP’nin Kürtlere karşıyaklaşımını destekliyor.”gibi bir zırva yumurtladı.


Yanlış duymadınız. BBC’ye göre Erdoğan Batıya gücünü ispat etme ve Türk milliyetçisi müttefiki MHP’nin isteklerini yerine getirmek için karşı çıkıyormuş bu iki memleketin NATO üyeliğine. Zavallı! PKK’lılar İsveç de saklanıp kurtuluyorlarmış “demokratik olmayan” bir memleketten. Onlar da buna karşıymış…
İlginçtir ki Fetö teröristlerinden bahis bile yok!


BBC spikerinin konuştuğu ABD eski Türkiye büyükelçisi bile buna itiraz edip, “Dediğiniz gibi değil. Türkiye’nin gerçekten güvenlik kaygıları var.” diyerek uyarmak zorunda kaldı.
Tabii “Hem nalına hem mıhına” gidiyorlar.
Esas olan Türkiye’nin itibarsızlaştırılma çalışmasıdır ve Kemal de bunun için var gücüyle çalışmaktadır.
Kim olursa olsun bu memleketin mahkemelerinin verdiği kararları tanımayan ve yok sayanlar vatandaşlıktan derhal çıkartılmalıdır.
Mahkemelerini tanıyıp saygı duyacakları bir yere gidiversinler…
Güçlü Türkiye bunları rahatsız etmeye devam edecek elbet…

YORUM EKLE

banner19

banner24