Timsah transferde geç kaldı 

Bursaspor ikinci yarı hazırlıklara Bursa’da devam ediyor. Malum kafalar hala Lig yerine transferde. Her zaman olduğu gibi Yeşil-Beyazlılar transferde geç kaldı. Aslında bu sorun sadece Bursaspor ile ilgili de değil. Maalesef bütün kulüplerimiz transfer planlarını geç yapıyor. Hiç biri de transferleri kampa yetiştiremiyor.
Ama Bursaspor’un ne kaybedecek zamanı ne de kaybedecek puan kaybına tahammülü var. Yeşil-Beyazlıların lider Hatayspor’un 9 puan gerisinde olduğunu düşünürsek, Bursaspor için her puanın ne kadar kıymetli olduğunu anlayabiliriz.
Bu yüzden de transferlerin kampa yetişmesi ve takımla çalışması gerekiyordu. Zaten ismi geçen oyuncular kendi kulüplerinde forma şansı bulmayan isimler. Bir de kamp dönemi geçirmediklerinde ikinci yarıda oyuncuların form tutması zaman alabilir.
Bursaspor’un ilk yarıda bundan ağzı çok yandı. Tabii burada kulübü haksız yere de eleştirmek istemiyorum. Sonuçta İbrahim Hoca takıma geç katıldı ve transfer raporunu erken hazırlayamadı. Bir de üstüne maddi sorunlar var. 
Ama en azıdan kampın son 3-4 gününe transferler yetişebilirdi. Onu da geçelim Serdar Özkan harici takıma katılan oyuncu yok. 2-3 transfer daha yapılacağı konuşuluyor. Ama Bursaspor Pazar günü maça çıkacak. 
İkinci yarıya iyi bir giriş yapması gereken Yeşil-Beyazlıların gündemi transfer olmaması gerekiyor. İnşallah takıma katılan oyuncular hızlı adapte olur da Bursaspor ilk yarıda yaşadığı sorunları yaşamaz. 

SERDAR ÖZKAN YERİNDE TRANSFER

Onca olumsuzluğa rağmen Bursaspor Serdar Özkan’ı takıma katarak önemli bir iş yaptı. Çünkü tam Yeşil-Beyazlıların aradığı ve ilk yarıda eksikliğini çektiği bir oyuncu tipi. Burak Kapacak harici kenardan ceza sahasına inecek oyuncusu yoktu Bursaspor’un ilk yarı boyunca devşirme kanatlarla oynadı.
Her iki kanatta da oynayabilen Serdar Özkan form tutarsa bana göre ilaç olur. Özellikle bazı kilit maçlarda Bursaspor’da fark yaratan oyunculardan biri haline geleceğine inanıyorum. Bu transferin gerçekleşmesinde İbrahim Üzülmez’in katkısı büyük.
Kariyerli bir futbolcu olduğu için bazı oyuncularla temas kurması daha kolay oluyor İbrahim Hoca’nın. Bursaspor’un yeni gelecek oyuncular için de bu avantajı kullanması gerek. Menajerlere para kaptırmak yeri kendi teknik direktörünüzün bağlantısını kullanmak her açıdan kulübe fayda sağlayacaktır. 

YORUM EKLE

banner19