Timsah'ın tadı tuzu yok!

Ligin başlamasına kısa bir süre kala Afyon’da kampa giren Bursaspor’da umutsuz bir bekleyiş var. Yeşil-Beyazlı taraftarlar her gün transfer tahtasının açılmasıyla ilgili haber duymayı beklerken bir yandan da konuyla ilgili büyük bir umutsuzluğa kapılmış durumda.

Çarşıda-pazarda her yerde bu sezon transfer yapılamayacağı konuşuluyor. Kulübün içinde bulunduğu ekonomik durumun farkında olan taraftarlar, transfer tahtasının açılması durumunda bile acele yapılmış transferlerin takıma katkı sağlamayacağı düşüncesinde. Görüşlerin de haksız da değiller…

Genelde can havliyle yapılan transferlerden hayır gelmez. Sırf transfer yaptık demek için alınan futbolculardan bugüne kadar çok çekti Bursaspor. Yeşil-Beyazlı yönetimin bu hataya düşmemesi gerekir.

Tahtanın 10 gün içinde açılacağı söylentisi dönüyor kulislerde. Kendi adıma söylemem gerekirse bunun gerçekleşeceğine inanmıyorum. Transfer tahtasının açılması iyi bonservis bedeliyle satılan futbolculara bağlıydı. Ama Yeşil-Beyazlı ekipten birçok futbolcu ayrılmasına rağmen kulübe hatırı sayılır miktarda para kazandıran olamadı. Bu saatten sonra da elinizde satabileceğiniz Umut Meraş ve Ertuğrul Ersoy kaldı. Onlara da kimse yüksek bonservis beledi ödemek istemiyor.Kulüplerde haklı sonuçta. Küme düşmüş bir takımın oyuncusu almak için neden milyon dolarlar-eurolar ödesinler. Transfer başarıyla doğru orantılıdır. Takımınız başarılıysa oyuncularız para eder. Maalesef Bursaspor son yıllarda ne başarı yakalayabildi ne de oyuncularını yüksek rakamlara satabildi.

Dışardan baktığımız da Bursaspor için söyleyebileceğimiz umut dolu sözler yok. Gençlere formayı vermek önemli, her takımın taraftarı alt yapıdan yetişen oyuncuların forma şansı bulmasını ister. Ama Bursaspor’da bu durum bir tercih değil haline geldi. Gençler bunun farkında Ve… formayı abilerinden kapmak için efor sarf etmiyorlar. Biliyorlar ki iyi de olsak kötü de olsak Yeşil-Beyazlı formayı terleteceğiz.

Bunun dezavantajını lig başladığında fazlasıyla yaşayacağız. Başarı rekabetin ve mücadelenin olduğu yerde gelir. Bursaspor’da takım içi rekabetin olduğunu söylemek mümkün değil. Yıllardır eleştirdiğimiz Kubilay Kanatsızkuş takımın birinci forveti durumunda. Bugüne kadar birçok oyuncuyla rekabet etmesine rağmen kendini fazla geliştiremeyen Kubilay’ın performansının nasıl üstüne koyacağı merak konusu.

Teknik heyete de gelecek olursak, onlarında içinde bulunduğu durumdan memnun olduğunu söylemek mümkün değil. Teknik Direktör Yalçın Koşukavak’ın bugüne kadar büyük bir başarı elde etmişliği yok. Hocayı Zeki Çelik’i Lille göndermesinden tanıyoruz. Onun dışında herhangi konuyla gündeme gelmedi. Yani… Kapalı kutu

Elinde kaliteli bir malzemede yok Hocanın. Ne kadar iyi bir aşçı olursanız olur, iyi yemek kaliteli malzemeyle ortaya çıkar. Yalçın Hocanın böyle bir şansı olmayacak. Adeta piyasaya yeni sürülmüş ürünlerden yemek yapmaya çalışacak. Ne kadar başarılı olacak, bunu zaman gösterecek. Ama şu ana kadar hazırlık maçlarında takımın oynadığı oyun; yemeğin tadının-tuzunun olmadığını gösterdi.

 

 
YORUM EKLE

banner19

banner8