Timsah'ta hesaplar karıştı

Bursaspor camiası dün aslında beklenen ama yine de üzücü bir haberle sarsıldı. TFF’den gelen 3 puan silme cezasına yapılan itiraz kabul edilmedi. Yani Bursaspor’un artık puanı 12 değil 9. Altay deplasmanında darbe alan Timsah’ın yarası bu haberle daha da derinleşti.

Dün tamda Bursaspor’da zirve hesapları diye bir haber yapmıştım. Akşam saatlerinde gelen haberle bu haber de çöpe gitti. Çünkü Bursaspor 8. haftada lider Ümraniyespor ile oynayacak. Ve… Ümraniyespor’un puanı 14. Eğer Yeşil-Beyazlılar bu cezayı yemese ve 8. haftada sahadan 3 puanla ayrılsa ligde lider olma şansı vardı. Ama maalesef şu an böyle bir ihtimal kalmadı.

Her neyse… dedik ya zaten bekliyorduk sonucun böyle çıkmasını. Her ne kadar Başkan Mesut Mestan tersini iddia etse de görünen köy kılavuz istemedi.

Peki ya… Şimdi ne olacak? Bundan sonra kaç tane bu tip cezayla karşılaşacağız. Artık hiçbir şeyin garantisi yok.

İşin en kötü tarafı ise bu olayın futbolcular üzerinde oluşturduğu psikolojik baskı. Düşünsenize maçları kazanıyorsunuz ama puanlarınız eksiliyor. Siz emek veriyorsunuz ama başka taraftan gidiyor. Altı delik sepeti doldurmaya çalışmak gibi bu söylediğim.

Üstüne üstlük deplasmanda zorlanan bir takım var. Ligde her golün bile ne kadar önemli olduğunu düşünürsek bu giden 3 puan Bursaspor’a çok zarar verir. Ama elden de bir şey gelmiyor.

Şimdi önemli olan bu süreci en az hasarla atlatmak. Bursaspor yöneticilerinin topa girmesi gerekiyor. Hazır lige ara verilmişken oyuncuların morali yüksek tutulmalı. Ardından da bir daha bu tip durumların yaşanmaması için çalışmalar başlamalı.

Biran önce şehirden para mı toplanacak yoksa borçlar mı yapılandırılacak ne yapılırsa yapılsın. Kimsenin bu çocukların emeklerini yemeye hakkı yok. Sahada kazandığımızı masada kaybetmeyelim artık.

ÜMRANİYE MAÇI DAHA DA ÖNEM KAZANDI

Bursaspor için Ümraniye maçı çok daha kritik bir önem kazandı Bursaspor için. Yere düşen Timsah’ın çok daha sağlam ayağa kalkması gerek. İçerde ve dışarda puan kaybına tahammül yok. Burada en önemli görevde Yalçın Hocaya düşüyor. İşi zor ama imkansız değil. Eğer Bursaspor yine 3 haftalık bir galibiyet serisi yakalarsa, zirve yarışına ortak olur.

 
YORUM EKLE

banner19

banner8