Transferde hataya yer yok

Bursaspor, sezon başında kadrosuna kattığı eski oyuncusu Onurcan Piri ile bir kez daha yollarını ayırdı. Transfer çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Yeşil-Beyazlılarda bu ayrılık sonrası yeni bir kaleci transferi daha yaptı.  Geçen sezon İbrahim Üzülmez ile Gençlerbirliği’nde şampiyonluk yaşayan Emrullah Şalk’ın Bursaspor’a transfer oldu. Bu sezon Adana Demirspor formasıyla mücadele eden deneyimli kaleci 5 maça çıkmış. Tıpkı sezon başı Onurcan Piri’ye ihtiyacı olmadığı gibi, bu transfere de ihtiyacı yoktu Bursaspor’un.

Muhammed Şengezer’in takımdan ayrılışı Bursaspor yönetimini gereksiz yere paniğe soktu. Evet… Çağar Akbaba transfer edildi, hakkını verelim iyi ki de transfer edilmiş. Ama şu an yeni bir kaleci almak fuzuli masraftan başka bir şey değil. Ataberk Dadakdeniz’in iyi bir kaleci olacağını düşünenlerdenim. İkinci kaleci olarak şu an kenarda beklemesi oyuncuya bir rekabet gücü verir. Ancak Ataberk’e rağmen 32 yaşındaki Emrullah’ın transfer edilmesinin hiçbir mantıklı izahı yok. Maalesef bu hamle Ataberk’i kaybettirebilir. İnşallah genç kaleci moralini bozmaz ve çok çalışarak formayı alır.

Bunun yanında artık Bursaspor transferde hata şansı yok. Bugüne kadar yanlış yapılan harcamalar sonucunda borç gırtlağa kadar geldi. Artık az ama öz transferlerle Yeşil-Beyazlıların yoluna devam ermesi gerek. Özellikle bu sezon çok hassas davranmalı Yeşil-Beyazlılar. Şu an hiçbir sorun ortadan kalmış değil. Sadece üstü örtüldü, belki sezon sonu Bursaspor’u büyük tehlikeler bekliyor.

O yüzden Yeşil-Beyazlıların bana göre artık transfer defterini kapatması ve Lig’e odaklanması gerek. Bir sol bek alınacağı konuşuluyor, Kerem Can Akyüz ile anlaşıldığı öğrenildi. Ama henüz resmi bir sözleşme yok. Olmuyorsa da olmasın. Bu saatten sonra atılacak en iyi adım biran önce yeni gelen oyuncuların lisansını çıkarıp, Fatih Karagümrük ve Akhisar maçlarına yoğunlaşmak.

Bursaspor’un ikinci yarıdaki kaderine bu iki maç yön verecek. Eğer Yeşil-Beyazlılar iki maçta 6 puan toplarsa, zirve yarışında büyük avantaj sağlar. Ve… girilen havayla Eskişehir ve Osmanlı maçları da daha kolay geçer. 

YORUM EKLE

banner19

banner8