Uludağ tamam da diğerleri nerede?

Maddi anlamda zor bir süreçten geçen Bursaspor’da sponsorluk çalışmaları devam ediyor. Futbol kulübüne de verdiği destekle her zaman takdir toplayan Uludağ İçecek, dün yapılan imza töreniyle Bursaspor Basketbol Takımı’nın isim sponsoru oldu. Geçen hafta yapılan bu anlaşma için dün imza töreni düzenlendi. Bursaspor Basketbol Takımı bu sezon Frutti Ekstra Bursaspor adıyla mücadele edecek ligde.

 

İmza töreninde konuşan Frutti Ekstra Basketbol AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Sezgin, Uludağ İçecek’e teşekkür etti. Yine imza töreninde konuşan Bursaspor’un eski başkanlarından Levent Kızıl şu ifadeleri kullandı: “Futbol kulübünde başkanlık yaparken de en büyük sorun mali kaynak yetersizliği idi. Sürdürülebilir bir başarı için ekonomik destek şart. Benim kalbim temiz. Başkan olduğumda bu şehir arkamızda durmuştu. Şimdi de basketbol takımının arkasında olacağına, temiz kalpli insanlarla başarının geleceğine inanıyorum.”

 

Evet… Levent Kızıl yüzde 100 haklı. Kulüplerin başarı yakalaması ve ayakta kalabilmesi için destek şart. Bu desteği de ilk olarak şehrin ileri gelenleri yani Bursa üzerinden parasına para katanların vermesi gerekiyor.

 

Baktığımız da her yıl, Bursaspor’a olan destek firmalar üş aşağı beş yukarı aynı. Bu sene Onur Market, Uludağ İçecek, Bursa Medicana Hastanesi, Erikli, Aroma (Baskılar nedeniyle sponsor oldu), BUDO Yeşil-Beyazlıların sponsorları gözüküyor.

 

Bir de TOFAŞ yani FİAT var ama onun da ne kadar sponsor olduğunu biliyoruz. En son Özlüce’deki 30 arabalık sponsorluk desteğini 5’e çekmişlerdi. Zaten Bursaspor küme düşünce ilk en yakınındakiler tekme vurdu. Gerçi olayla ilgili resmi açıklamada gelmedi. Henüz detayı tam bilmiyoruz. Bu da yönetimin eksikliği…

 

Her neyse… sadece bir firmayla alakalı da değil bu söylediklerim. Bursa’da binlerce zengin iş adamı var. Ama maalesef hiç biri zor günde Bursaspor’un yanında değil. Başarı olsa hepsi akbaba gibi toplanırdı Bursaspor’un başına, kendi reklamlarını yapmak için….

 

Ama bana göre destek iyi günde değil kötü günde verilir. Bursa’dan ekmek yiyenlerin Bursaspor’a gerekli değeri, desteği vermesi gerekiyor artık. Bugünlerde takıma sahip çıkmayanlar, başarı geldiğinde de ortaya çıkmasınlar. Çünkü o zaman biz yine Allah izin verdikçe burada olacağız ve kimin ne yapıp yapmadığını yine bu satırlardan insanlara aktaracağız.
YORUM EKLE

banner19

banner8