Üzülmez, tanıyı koydu şimdi tedavi zamanı

Bursaspor’un çiçeği burnunda Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, imzadan sonra ilk basın toplantısını düzenledi. Gördüğüm kadarıyla İbrahim Hoca takım hakkında bilgi sahibi olmuş. Eski maçları izlediğini kendisi de söyledi zaten.

Keşke önceden Bursaspor’u takip etseydi ama o günler eskide kaldı. Yeşil-Beyazlılar Süper Lig’de olsa her hocanın kendine göre bir fikri olurdu takımla ilgili. Ama bir alt Lig’de olunca, eski ilgi de kalmıyor. Her neyse… Hocanın ilk tanısı defans ile ilgili oldu. Defans oyuncularının fazla risk aldığını söyledi. Bir süredir Bursaspor’u takip eden ve seven herkes bu konudan mustarip.

Özellikle Mamadou Diarra gereksiz yere topla fazla oynuyor ve rakip sahada gereğinden çok geziniyor. Bu hafta Anıl Karaer’in yerine şans bulan Cüneyt Köz’de Bursaspor seviyesinde bir stoper olmadığını kanıtladı. İnşallah İbrahim Hoca Sedat Dursun’daki yeteneğin farkına varır da genç oyuncuyu tekrar ilk 11’de görmeye başlarız.

Bunun haricinde üçüncü bölgede yetersiz kaldıklarına vurgu yaptı İbrahim Hoca. Kubilay ve Seleznov’u daha etkin kullanmaları gerektiğini söyledi. Bu açıklamadan ilerleyen haftalarda çift forvete dönebileceğini anladım ben. Tutar mı bilmem ama denemekte fayda var. Bunun  yanında bir de Ali Akman’ı bence daha etkin kullanmalı. Genç oyuncu ne kadar çok şans bulursa kendini o kadar geliştirir.

Bir de transfer konusu var. Belli ki Hoca devre arasında takviye istiyor. Bunu kendi de söyledi. Ama mali durum buna ne kadar el verir bilmem. Ya da Hocanın istediği oyuncular gelir mi? O da büyük bir soru işareti.

Ama genel anlamda İbrahim Hocanın açıklamalarından ilerisi için umut doğdu içime. En azında durumun farkında. Yalçın Hoca’daki en büyük eksik buydu. Ya durumun farkında değildi ya da görmezden geliyordu. Ama İbrahim Hoca böyle bir strateji izlemeyecek belli ki. Her şeyi dobra dobra anlatıyor. İnşallah ikinci yarı Bursaspor için çok daha güzel geçer. Bizler de özlediğimiz Bursaspor’u sahada görmeye başlarız.

YORUM EKLE

banner19

banner8