Üzülmez’in gönlünü al Başkan!

Bursaspor’da son günlerin en çok konuşulan konusu Pablo Martin Batalla. Kulübün efsaneleri arasına girmeyi başaran ve taraftarın sevgilisi haline gelen Arjantinli yıldızlar ilgili her gün yeni bir haberle karşılaşıyoruz. Başkan Mesut Mestan’ın Batalla’ya teklif götürdüklerini söylemesi ve oyuncuya Bursaspor’da görev vermek istediklerini söylemesinden sonra haberlerin sayısı da arttı.

Konuyla ilgili daha önce de bir yazı yazmıştım. Mesut Mestan yanlış zamanda yanlış bir açıklama yaptı. Takımın gelecek sezonla ilgili belirsizliği sürerken ve Lig’de 6 kritik maç varken böyle bir açıklama yapmanın kime ne faydası vardı? Anlamak güç…

Yazdığım yazıda olayın Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez tarafından yanlış anlaşıldığını ve Hocanın moralinin bozulduğunu aktarmıştım ki tecrübeli teknik adam da yaptığı açıklamayla bunu doğruladı. Bursa’da bir internet sitesine demeç veren Üzülmez şu ifadeleri kullandı: “Ben bir kulübe mal olmuş oyunculara büyük saygı duyarım. Batalla, Bursaspor'un geçmişinde önemli bir oyuncu. Başkan Mesut Mestan ulusal bir kanalda neden böyle bir açıklama yaptığını da amacını da anlamadım. Benim şu an tek önceliğim Bursaspor'u şampiyon yapmak, limana yanaştırmak ve hedef ulaşmaktır. Şampiyon olduktan sonra bunlar konuşulur.  Hedefe giderken bu konuşmalar takımı geriye götürür, taraftar bölünür. Camialar kalıcıdır, İbrahim Üzülmez gider x teknik adam gelir o gider Batalla gelir. Bu iş böyledir. Büyük potansiyeli olan bu camiada şampiyonluk kazanmak benim kariyerime de büyük destek sağlar. Son 6 haftada taraftarımız takıma ve bizlere destek olsun" dedi. 

Şimdi ayıkla pirincin taşını Başkan! Bursaspor’un 6 maçlık kadar haftasında gereksiz yere teknik direktörünü demoralize ettin. İbrahim Üzülmez açıklamasında her ne kadar konudan etkilenmediğini belirtse de içten içe bu durum Hocayı yıpratmış.

Mesut Mestan’ın yaptığı bu acemice açıklama inşallah kötü sonuçlara neden olmaz. Bunun için biran önce Başkan’ın, İbrahim Hocanın gönlünü alması gerek. Yaptığı açıklamanın yanlış anlaşıldığını ifade etmesi gerekiyor. Yoksa, Bursaspor için kalan haftalar daha zorlu geçebilir.  Batalla’nın başka bir görevde düşünüldüğü İbrahim Üzülmez’e aktarılırsa, anlayışla karşılayacaktır.

YORUM EKLE

banner19

banner8