Bursaspor dibe çöküyor!

Bu sezon yoluna TFF 1. Lig’de devam edecek Bursaspor’da her gün farklı bir kriz yaşanıyor. Ekonomik anlamda zor bir süreçten geçen Yeşil-Beyazlılar, birçok sorunla boğuşuyor. Ligin başlamasına sadece 6 gün kalmasına rağmen transfer tahtasının halen açılamaması taraftarlarda endişe oluştururken, kulüp içindeki disiplinsizlik de herkesi hayrete düşüren cinsten.
Yaklaşık 50 gün önce göreve gelen Mesut Mestan ve yönetimi takım içindeki taşları yerine oturtamadı. Birçok futbolcuyla yollarını ayıran yönetim, elde kalan oyuncuları ne tutabiliyor ne de satabiliyor. Umut Meraş’ın Başkan Mestan’a rest çekmesinden sonra kampı terk etmesi bütün camiayı şoka uğattı.
Bursaspor’un hiçbir oyuncu üzerinde yaptırımı kalmamış. Koskoca camia daha 2 sene önce 1. Lig’de  top koşturan bir oyuncuyu elinde tutmakta zorlanıyor. Süper Lig’de birkaç maç iyi futbol sergileyen Umut Meraş, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ta yedek kalmayı Bursaspor’a tercih ediyor. Ve.. Bursaspor yönetimi de bu oyuncuyu ne iyi pazarlıyabiliyor ne de elinde tutabiliyor. Olayla ilgili kullanabildiğim tek cümle: Çok yazık!
Ama Bursaspor’da yaşanan sıkıntılar sadece bununla da kalmıyor. Muhammed Şengezer’de alacaklarından dolayı kulübü TFF’ye şikayet etmiş. 1 milyon TL alacağı ödenmezse genç kaleci de serbest kalabilir. Hadi Umut Meraş’ın kulübe bir aidiyet duygusu yok, sonuçta Vakıfköy’de yetişmedi ama Muhammed, bu camianın çocuğu. Sırf transferi gerçekleşsin diye böyle bir yola başvurması gerçekten yanlış.
Burada sadece futbolcuları suçlamakta haksızlık olur. Sonuçta işin iç yüzünü tam anlamıyla bilmiyoruz. Umut Meraş’ın yaptığı açıklamalar doğruysa, Bursaspor yönetiminin de yaşanan olaylarda büyük suçu var. Umut’un iddiasına göre Başkan Mestan telefonlara çıkmıyormuş.
Bir futbolcuyu değerini bulmadığı takdirde satmak istemeyebilirsiniz ama en azından alın oyuncuyu karşınıza konuşun. Futbolculardan kaçarak bu işler olmaz. Sonuçta Mesut Mestan tecrübeli bir isim. Merhum İbrahim Yazıcı’nın başkanlık yaptığı dönemde futbolcularla yakından ilgilenen bir isimdi. Ama şimdi Başkan olunca ne değişti anlamak mümkün değil.
Geçen sezonun devre arasından bu yana Bursaspor ile ilgili olumlu hiçbir şey yazamadık. Kulüp her gün yeni bir skandalla çalkalanıyor. Ve… gelecek adına da ne yazık ki bir umut yok. Bayramdan sonra tahtanın açılacağı bazı oyuncularla prensip anlaşmaya varıldığı söyleniyor. Ama Bursaspor taraftarı resmi açıklama yapılmadığı sürece bu haberlere itibar etmiyor. Çünkü son yıllarda sürekli hayal kırıklığı yaşadılar.
Sonuç olarak hızlı bir şekilde dibe çöken bir camia var. 2010 yılında şampiyon olarak ‘devrim’ yapmış yarım asırlık bu camiayı çıkmazdan kim kurtaracak bilmiyoruz. Burada yine en büyük iş Bursaspor taraftarına düşüyor. Dar imkanlar ve kısıtlı kadroyla bu sezon Bursaspor’un her zamankinden daha fazla taraftarına ihtiyacı var.

İlginizi Çekebilir

Bursa’da büyük panik! Yolcu otobüsü bir anda alev aldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait yolcu otobüsü, hareket halindeyken bilinmeyen bir nedenden dolayı yandı.  Yangın, saat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir