Hacc -2018…

Türkiye’de doların yükselmesi, ABD ve yanındaki güçlere duydukları haklı tepki/ nefreti ‘Haccı Protesto’ çağrısı yapmaya kadar vardıranlar olmuştur. Hem döviz sıkıntısı çektiğimiz bu zamanda ‘Araplara/ Suudilere dolar yedirmek’ de yakışık almaz(dı)! Bir de, Suud yönetimi ABD’nin/ Trump’ın en büyük destekçisi/ yardakçısı değil midir? Hal böyleyken Suud’a dolar yedirmek Trump’a dolar yedirmekle eşdeğerdir!

Ben böyle düşünmüyorum. Mekke- Medine Suud saltanatının kötü yönetimi altında tutsak olsa da tüm Müslümanlara aittir. Müslümanların tamamını birleştiren ‘İbrahimi bir sembol’ olma potansiyelini halen taşımaktadır. Dünyanın her ülkesinden Müslümanların aynı anda aynı İbrahimi ruh ve heyecanla buluşmaları çok önemlidir.

‘Buluşuyorlar da ne oluyor?’ diyebilirsiniz ve demelisiniz.
Belki olması beklenen tam olarak olmuyor. Ama bir şeyler olma potansiyeli olan bir buluşma olduğunu söyleyebilirim.

Medine havaalanında Türk hacılarını ‘Taleal bedru’ ilahisiyle, çiçek ve şeker ikram ederek karşılayan Araplar çok güzel bir başlangıçtır. Kim bilir belki de bir gün 2015’te yazdığım ‘Arafat Forum 2015 Sonuç Bildirgesi’ https://sehirmedya.com/yazarlar/arafat-forum-2015-sonuc-bildirgesi/ hayalimin de gerçekleşebileceği hacclar görebiliriz. Bunu görebilmemiz için Müslümanların yaşadıkları ülkelerin siyasal yönetimlerinin Siyonist cendereden çıkmaları gerekir.  Solcuların sık sık tekrarladıkları bir slogan vardır. “Kurtuluş yok tek başına. Ya hep beraber ya hiçbirimiz” Müslümanlar için de bu böyledir. Hacc hep beraber kurtuluşumuza vesile olabilecek bir buluşmadır.

Böyle bir dönemde siyonizme karşı mücadele eden bir halk olarak her an ortalıkta, insanların bulunduğu her yerde olmamız gerekiyor. Hiçbir yeri boş bırakmamamız gerekiyor.
Ayrıca son süreçte İslam ve Arap dünyası gerek yönetimler ve gerekse halk bazında Türkiye ile hiç olmadığı kadar hem maddi ve hem de manevi olarak dayanışma içine girdi. Bu durum ilerisi için umut kaynağıdır.

Bunun yanı sıra, Küresel emperyalist güçler nasıl ki bizim ülkemizde, Müslüman kılıklı birçok ajan yapılanması ile devletimizi ve kurumlarımızı ele geçirdiyse, diğer Müslüman ülkeleri de benzer yöntemlerle ele geçirmişlerdir. Petrolleri olan zengin birtakım arap ülkelerinin yönetimlerinin Siyonist katiller tarafından nasıl ele geçirildiğini en iyi biz anlayabiliriz. Tepkilerimizi buna göre ayarlamalıyız.

Haccın en önemli rüknü olan ‘Arafatta Vakfe’nin bir gün Hz. Peygamberin veda hutbesi ile yaptığı gibi, Müslümanların her yıl Dünya’ya güncel bir manifesto ile seslendiği bir ‘duruş’ olacağına inanıyorum. Bunun olabilmesi Müslümanların esamisinin okunmaya başlaması ile aynı anlama gelecektir.

Bunun için biz öncelikle kendi kapımızın önünü temizleme ve sonra da diğer Müslüman ve Müslüman olmayan insanlarla dayanışmamız gerekiyor. Aramızda İslami cemaat maskesi altında arz-ı fitne eden, İslamı ve Peygamberini karikatürize eden, ayağa düşüren, Müslümanların kaynaklarını insanlık düşmanı siyonistlere peşkeş çeken yapıları/ örgütleri/ hocaları çıktıkları foseptiklere süpürmemiz gerekir. Daha önceki bir yazımda ‘Müslüman mahallesi dingonun ahırı değildir’ demiştim. Adı cemaat olan, yurt olan, mehdi olan, ipini koparan her psikopatın yer bulabileceği bir alan değildir. Adı Kur’an kursu, yurt olan her yere çocuklarımızı verip, kurban ve zekat bağışında bulunup ümmetin düşmanlarını semirtmememiz çok önemlidir.
Kendi mahalli alanımızı temizleyip, bize şeytanların sağdan yaklaştırdıklarından teberri ederek, temiz bir niyetle, önyargısız bir şekilde yapacağımız hacc Allah’ın huzurunda da arınmamıza vesile olacak ve Allah başka ülkelerden gelen kardeşlerimizle kalplerimiz telif edecektir.

Haccınız ve bayramınız mübarek olsun.

Kurbanınız sizi Allah’a yakınlaştırsın.

Amin

 

İlginizi Çekebilir

Çocukların içindeki ‘insanı’ koruyun

Hepimiz insan olarak doğuyoruz ancak hepimiz insan kalamıyoruz. Büyüdükçe insanlığımız küçülüyor, çirkinleşiyoruz, insanı insan yapan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir