Kırmızı düdük!

İçişleri Bakanlığı, çok güzel çok yerinde ve tamda karşılığını bulacak bir kampanya yürütüyor.

“Ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük” adı verilen kampanyada çocuklar anne babalarını trafik kurallarına uymaları noktasında denetliyorlar.

Minikler kampanyayı çok sevdi. Kırmızı düdükleriyle hepsi birer trafik polisi oluyorlar. Sürücüleri onlardan daha iyi denetleyecek kimse de yok. Onların uyarıları anne babalar üzerinde de etkili oluyor.

Kampanya sürücüleri olumlu yönde etkilerken aynı zamanda da hayatın içinde miniklere gerçek bir trafik eğitimi imkanı sağlıyor. Öylesine güzel ve öylesine desteklenmesi gereken bir kampanya ki! Minikleri motive etmek için İçişleri Bakanlığı da etkinlikler yapıyor. Miniklere hediyeler veriyor ve ikramda bulunuyor. Tam bir kazan kazan işbirliği.

Hayatın içinde alınan dersler çok daha etkili oluyor. Miniklerde trafik kurallarını, trafikte nelerin doğru nelerin yanlış olduğunu iyice hafızalarına yazacaklar. Hepimiz birer kırmızı düdük alıp yavrularımıza verelim. Yolda en kıymetli varlıklarımız bizleri uyarsın. Çok güzel çok ince düşünülmüş bir çalışma. Düşünenlere ve uygulayanlara teşekkür etmek gerek….

İlginizi Çekebilir

Tutarsa Timsah’ı taraftar tutar

Süper Lig’de Cuma günü Kasımpaşa ile berabere kalan Bursaspor, İstanbul fobisine yine son vermedi.  İstanbul ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir