Orman’dan Nurhayat’a kapak gibi yanıt!

Nerede polemik olsa orada hemen yerini alan CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, felaketlerden bile kendisine rant devşirme gayretini sürdürüyor.

Bursa’da bir hafta içinde iki farkı ilçede çıkan orman yangınları milletin yüreğini Bursa’nın ciğerlerini yaktı. Ormanlarımız kül oldu.

İşte bu felaketi bile siyasi ranta çevirmeye kalkan CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, bilgisizliğini ve derdinin buradan bir rant elde edebilir miyim kaygısını gözler önüne serdi.

Orman Bölge Müdürlüğü’nün teknoloji kullanımıyla artık görevli bulunmasına gerek olmadığı için boşalttığı gözetleme kulelerine giderek mal bulmuş mağribi gibi yine ortalığı ayağa kaldıran Nurhayat Kayışoğlu, bölgede inceleme yaptıktan sonra meclise soru önergesi verip bunu da haber yaptırdı.

5 Ağustos’ta meydana gelen Orhaneli’nin Çivili ve Mustafakemalpaşa’nın Ömetaltı bölgesinde çıkan yangından sonra yaptığı incelemelerde yangın gözetleme kulelerinde görevli bulunmadığını tespit ettiğini anlatan Nurhayat Altaca Kayışoğlu, yaz mevsiminin ve yangın riskinin devam ettiğine işaret ederek yangın gözetleme kulelerine bir an önce görevli atanması için konuyu Meclis gündemine taşıdı.

Sol basın da hemen bu haberin üzerine atladı. Malum hükümete yüklenecek bir konu bulunmuş, hemen üzerine çullanmak gerekiyordu. Ancak bu kez de plan tutmadı. Kayışoğlu, Orman Bölge Müdürlüğü’nü aramak yerine sol basını yayına alarak yaygara koparmayı tercih etti. Sol basın soru önergesini ve Nurhayat’ı manşetlere taşıdı.

Orman Bölge kuleleri boş bırakmış, onca orman da o yüzden yanmıştı. Yersen tabi…

Konunun sosyal medya ve internet sitelerine gündem olmasının hemen ardından Bursa Orman Bölge Müdürü Yalçın Akın, yaptığı açıklama ile Nurhayat’ın ters köşeye yattığını gösterdi.

Bakın ne diyor Orman Bölge Müdürü, “Şu anda faal olan kulelerimizdeki görevliler kapanan kulelerin tüm alanlarını görüyor. Yakında bütün kuleleri kapatacağız. Yerine insansız hava araçlarıyla denetleme başlatacağız. Yangınlara müdahalede gecikme söz konusu değil. 15 dakika içinde yangınlara müdahale ettik.”

Nurhayat Altaca Kayışoğlu’nun gözetleme kulelerinde görevli bulunmaması Orhaneli Çivili’deki yangına mücadele konusunda önemli bir zafiyeti ortaya çıkardığı açıklamasının asılsız olduğunu vurgulayan Akın, “Bizim o bölgede Ömeraltı, Şehriban ve Kocayaren kulelerimiz var. Şu an çalışmayan kulelerimizin alanlarını bu kulelerimiz görüyor. Yangının çıktığını haber alma konusunda bir zafiyetimiz yok. Bizim için önemli olan yangına erken ve en fazla işçiyle müdahale etmektir. Dolayısıyla orada boş yere görevli bulundurmak yerine, ara sözlerimizde birer tane daha görevli olsun diye ekiplerimize dağıttık. Biz yangın ihbarlarının çoğunu vatandaşlarımızdan alıyoruz. Helikopterimiz 10 dakikada havada oluyor. Oradaki kulelerde insan olmaması yangına erken müdahalede zafiyet oluşturmuyor. Biz orada işçiyi bilerek bulundurmuyoruz. Yapılan iddialar asılsızdır. Şu anda 13 tane aktif kulemizle 26 kişi 24 saat nöbet tutuyor. Çalışanın olmadığı 5-6 tane kulemiz var. Ancak bu işçinin olmadığı kulelerin alanlarını diğer kulelerimiz görüyor” dedi.

Yaklaşık 5 sene içinde hiç kule kalmayacakmış Nurhayat Altaca Kayışoğlu. Drone diye bir teknoloji var onunla gözetleyecekler ormanları… Yani sol yumrukların havaya kalktığı, el yordamıyla işlerin yürüdüğü dönemler geride kalalı çok zaman oldu.

Devleti hedef almak için fırsat kollamak yerine ormanlarımızı yakan PKK’lı alçaklara haddini bildirmek ve onlarla kol kola yürümemek lazım Nurhayat…

Zeytinlikleri katleden, baraj kenarına kaçak villa diken belediye başkanlarına odaklan sen… Bak Bodrum’u CHP’li belediye betona teslim etmiş, kaz dağlarında sizinkilerin her gün başka bir villası çıkıyor…

Gel gerçekten bir solcu gibi sol değerlere sahip çık. Yalana, talana, haksızlığa hukuksuzluğa kaldır o sol yumruğunu…

Zulme ses çıkar. Hukuksuzluğa ses çıkar. Git önce sol yumruklu belediye başkanlarının karşısına dikil. Kim ne yaparsa yapsın siz solcusunuz siz yapmayın, yaptıysanız da gidin yıkın de…

Ha bunları demiyorsan ancak sol yumruğunu kaldırarak, polemikler oluşturarak, mezhep siyaseti yaparak ayakta durmaya çalışır, bir avuç yobaz solcuyu ikna edersin…

Benden söylemesi…

 

İlginizi Çekebilir

Bursa’da büyük panik! Yolcu otobüsü bir anda alev aldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait yolcu otobüsü, hareket halindeyken bilinmeyen bir nedenden dolayı yandı.  Yangın, saat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir