Reis o davasını ileriye götürdü!

Siyaset arenasında ismi yer tutmaya başladığı günden beri “Dava” kelimesini ağzından hiç eksik etmeyen bir lider Recep Tayyip Erdoğan… İmanından ve davasından hiçbir zaman tek milim bile geri atmayan bir lider.

“i’lây-ı kelimetullah” o davanın adı. Büyük Türkiye o davanın adı. Mazlumun mağdurun hamisi olmak o davanın adı. Allah yolunda nefes tüketmek o davanın adı…

Korkmadan sinmeden tam da Mekkeli yetim Muhammed’in (SAV) dininin emrettiği hakikati bağırmaktı o davanın ruhu. Ne davasından vazgeçti ne zalimlerden korktu.

Yola çıktığı günden itibaren o davaya inanmış milyonların desteği ve duası arkasındaydı. Yolda satanlar oldu, bırakıp kaçanlar oldu, yan gelip yatanlar oldu ama o asla ne yıldı ne durdu.

Ve bugün o eski Türkiye’nin vesayetlerinin hiçbiri kalmada çok şükür. Dün İslam’ı öcü gören, Müslüman’a gerici diyen, Kur’an okuyanı yobaz kabul eden zümreler bile Kur’an’a sarıldı, camiye koşar oldu.

Muhafazakâr kesimin diğer büyük lideri Devlet Bahçeli ile yaptığı gönül ittifakı ile o dava daha da güçlü yoluna devam etti ediyor. O dava hızla, sadece Türkiye sınırlarında değil tüm dünyada akın akın yayılıyor.

Ne güzel görüntüler düşüyor ajanslara. Dün örneğin Bolu belediye Başkanı seçilen Tanju Özcan, mazbatasını aldıktan sonra Kur’an-ı Kerim’i öperek CHP ve sol kesimin bir tabusundan daha vazgeçtiğini net bir şekilde ortaya koydu.

Bir dönem parti kapatma gerekçesi olan namaza gitme, Kur’an üzerine yemin etme gibi bu gerçekleri, artık sağ ya da sol fark etmeden gereken değer buluyor.

Hepimizin ama hepimizin bir kez daha ülkemizle milletimizle gurur duymamız gereken zamanları yaşıyoruz. Bin yıldır İslam sancağını taşıyan aziz milletimiz, o sancağı yine en önde ve gerektiği gibi taşıyor.

Türk sancağının gölgesi çok büyük. O gölgesine bütün alemi İslam’ı aldığı gibi dünyanın tüm mazlumlarına da gölge, umut oluyor. Türkiye güçlendikçe mazlum güçleniyor, mağdur güçleniyor, İslam güçleniyor.

İşte o sancağı en yükseğe taşımaya ömrünü adayan Recep Tayyip Erdoğan’ın o kararlı yürüyüşünün 17 yılda Türkiye’ye getirdiği nokta. Bugün milletimiz sağcısı ile solcusu ile düne göre çok daha değerlere saygılı, geleceğe umutlu.

Millet ülkesine sahip çıktığında o devleti yıkacak bir güç yoktur. Şükür ki bu günleri görüyor ve yaşıyoruz. Daha güzellerini göreceğimize de büyük bir umudumuz var.

 

İstanbul seçimler ve mizah…

Malum yerel seçimlerde oy kullanma mevzuunu 31 Mart’ta tamamladık ama oy sayma işlemleri ve itirazlar sürüyor. Eh seçim döneminde oldukça gerilim yaşayan vatandaşta, biraz daha rahatlamış bir şekilde süreci takip ediyor. Özellikle sosyal medyada gerek seçimler gerekse ardından gelen süreci mizaha dönüşmesi ise gerçekten muhteşem. Akıl dolu, okuyan gören herkese tebessüm ettiren, hatta karşıt görüşlü olsan bile gülümseten siyasi mizahla dolu tüm sosyal medya. İşim bu kısmı gerçekten çok keyifli….

İlginizi Çekebilir

“Sınır güvenliğimizi sağlayacağız”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Sınır güvenliğimizi tehdit eden tüm terör örgütlerinden bölgeyi temizleyeceğiz. Sınır güvenliğimizi ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir