Yeni dünya düzeni “Bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete”

Yaklaşık dört aydır hızla yayılan Kovid-19 pandemisi, Dünyanın düzenini değiştireceği tartışmalarını da gündemimize taşıdı.

Ekonomik Küreselleşme son mu buluyor?

Yeni bir tür Uluslararası yapılanma mı doğacak?

Yeni Dijital Üretim modelleri ortaya çıkar mı?

Neo-liberalizmin sonu mu geldi?

Demokrasi denen kimsenin görmediği nesnenin göremeden sonu mu gelecek?

Ulusalcılık yükselecek, Irkçılık, Yabancı düşmanlığı artacak, Hükümetler içe mi dönecek?

Bunları ve daha birçok değişmelere gebe Dünya Düzenini nelerin beklediği üzerinde uzun uzun analizler yapılabilir.

Ama sessiz sedasız insan hayatında farkında olmadan yavaş yavaş değişimler yaşanmıyor mu?

Uzun zamandır hemen hemen herkesin kullandığı sosyal medya merkezlerinde insanların bütün verileri toplanmıyor mu? Sadece kişisel veriler mi zannediyorsunuz, hayır bunların yanında sosyal, psikolojik davranışlarınız da analiz edilerek, hangi olaylar karşısında nasıl tepki vereceğiniz o merkezler tarafından biliniyor artık.

Cep telefon izleriniz HTS ile ne zaman nerede ne kadar kim ile birlikte idiniz? Ne zaman nereye gittiniz, ne kadar kaldınız? Cep telefonu ve bilgisayar kameralarınızdan görüntülü kayıtlarınız alınmıyor mu? Yapay zekâ insanın bir senede çözeceği problemleri bir saate çözmüyor mu? Yüz tanıma sistemi ile her yerde size ulaşarak gereken müdahaleyi yapabilirler mi?

Bir virüs ile insanları her şeyden ve herkesten yakın aile bireyleri dâhil tecrit etmediler mi? Yalnızlaşan, tek başına kalan, çaresizlik içine sürüklenen insanoğluna her şeyi yaptırmak, kabul ettirmek zor olmazsa gerek.

İnternet, Arama Motorları ile insanlar istedikleri veya ihtiyaç duydukları bilgiye oturduğu terden ulaşabiliyorlar mı?

Dünya dijital dönüşüm yaşıyor. Düzen değişmiyor. Egemenler güçlerini arttırarak Dünyanın her tarafında at koşturmaya devam ediyorlar. Dünyanın %95 i kalan %5 ine çalışmaya, köleliğe devam edecek.

Değişen şartları kontrol etmekte, sömürmekte, zulmetmekte velhasıl gayri insani her düşüncenin kaynağı ve failleri olan bu küresel güçler; kurdukları zulüm düzenini bir üst versiyona taşıma gayret ve çalışması içerisindeler. Kalanlar piyon sadece.

Zaten kendi kontrolünde olan sözde Uluslararası kurumlar; yeniden dizayn edilecek ya da yerine yenileri kurulacak.

Küreselleşme sadece Ekonomik alanda değil, Siyasi, Askeri, Yargı ve daha birçok alanda da kendini gösterecek

Ne mi? Uluslararası Ordu, Uluslararası Yargı, Uluslararası Sağlık, Uluslararası Gıda, Uluslararası bir din, kaçacak yeriniz yok.

Dünyayı artık Uluslararası Bilim Kurulları mı yönetecek. Tabii bunların başında şimdiki malum Siyonist Dünya Egemenleri.

Bu yeni Dünya düzeninin adı “Bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete” düzenidir. Bu düzenin tekerine çomak sokacak kişi de Türkiye’den başkası görünmüyor.

Bunu da Türkiye’de “Dünya beşten büyüktür diyen” Erdoğan ve ekibinden başkasının yapma ihtimali yok,  bu da ekibin önemi bir kat daha artıyor. Bu “İla’yı Kelimetullah’ın” kılıcı, alicenap Türk Milletine Allah’ın verdiği bir görev, bir lütfu olsa gerek.

YORUM EKLE

banner19

banner24